Apartmánový dům Ponědraž

Nově ve vyšším standartu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány (12+9 lůžek). Každý apartmán je vybaven zařízenou kuchyní, společenskou místností s TV, 2 x soc.zařízením se sprchou (vanou) + WC a třemi ložnicemi (2 - 4 lůžka). Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty. V uzavřeném dvoře je zapuštěný bazén a posezení pod pergolou. Poloha a dosah : Ponědraž je malebná jihočeská vesnička ležící na břehu stejnojmenného rybníku ( 140 ha ) v CHKO Třeboňsko, které patří k nejcennějším oblastem střední Evropy. Najdeme zde řadu ohrožených druhů rostlin a živočichů. Obec je situována zcela mimo frekventovanější silnice a proto je zde zaručen naprostý klid. Řídká zástavba chalup sloužících převážně k rekreaci dodává místu idylickou a pohodovou atmosféru. Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici č.24 spojující města Veselí nad Lužnicí (8 km) a Lomnici nad Lužnicí (4km). Možnosti rekreace : Ponědraž je obklopena množstvím rybníků a zatopených pískoven, které umožňují snad všechny druhy vodních sportů a jsou rájem pro rybáře. V okolí jsou velmi dobře značené turistické a cykloturistické trasy, cílem vodácké turistiky je blízká řeka Lužnice. Dětské hřiště a hřiště na míčové hry je situováno 30 m od objektu, ve vzdálenosti 200 m je přírodní koupaliště. I nejnáročnější rekreanty uspokojí koupání v pískových jezerech, která jsou vzdálena 3 km od objektu. Ve vzdálenosti 200 m je obchod s potravinami a restaurace. V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis. U Lomnice nad Lužnicí (5 km) je možnost jízdy na koni v blízkosti přírodní rezervace Velký a Malý Tisí. Po domluvě je i možnost zajištění výuky jízdy na koni. Tipy na výlet : - město Třeboň se zámkem a historickým centrem města (velká přírodní koupaliště, lázně, jízda na koni, historie rybářství a rybníkářství) – 14 km - zámek Hluboká + lovecký zámeček Ohrada (aquapark s tobogánem, golfové hřiště, tenis, přírodní koupaliště Bezdrev, historie rybářství a rybníkářství, ZOO) – 20 km - město Jindřichův Hradec se zámkem a historickým centrem města (aquapark, úzkokolejná železnice) – 25 km. - město České Budějovice s Černou věží, historickou budovou radnice a historickým centrem města (kulturní a společenské centrum regionu) – 30 km - město Český Krumlov se zámkem a historickým centrem města (zařazeno do fondu kulturního dědictví UNESCO) – 50 km. - město Tábor s hradem Kotnov a historickým centrem města (historie husitství, přírodní koupaliště Jordán) – 30 km - zámek Červená Lhota – 16 km - zámek Stráž nad Nežárkou - 20 km - lovecký zámeček Jemčina (možnost jízdy na koni) – 15 km - rybník Rožmberk (největší rybník v ČR – 480 ha) – 10 km - a mnoho dalších

Kapacita a cena

21 lůžek
6 pokojů

Cena od 250 Kč osoba/noc
Cena zahrnuje: bez stravy

Minimální délka pobytu 2 dny

Kontakt

Apartmánový dům Ponědraž
Ponědraž 13
Ponědraž

+ 420 608 747 575
ponedraz@seznam.cz
http://www.apartmany.websnadno.cz

Podrobné informace o ubytování

Umístění objektu

Objekt apartmánového domu je situován v klidné části obce s výhledem do krajiny. Jedná se o nově, ve vyšším standartu zrekonstruovanou původní zemědělskou usedlost při zachování některých prvků lidové architektury. Součástí je i rozsáhlý uzavřený dvůr se zapuštěným bazénem se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ). Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.

Popis vybavení objektu a pokojů

Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány. Větší z nich ( apartmán A ) má kapacitu až 12 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, barem odděleným zařízeným kuchyňským koutem s posezením a tří ložnic v podkroví objektu ( 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek ). Pětilůžková ložnice je vybavena vlastním kompletním sociálním zařízením se sprchou, pro tří a čtyřlůžkovou ložnici je kompletní sociální zařízení společné s rohovou vanou. V přízemí objektu je hostům k dispozici další samostatná koupelna se sprchou a 2 x samostatné WC ( 1 x s pisoárem ). Menší z apartmánů ( apartmán B ) má kapacitu až 9 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, zařízené kuchyně s barem odděleným posezením a tří ložnic ( 1 x 2 lůžka, 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka ). Tří a čtyřlůžková ložnice jsou situovány v podkroví objektu a mají společné kompletní sociální zařízení s vanou. Dvoulůžková ložnice je umístěna v přízemí objektu a má zcela samostatný bezbarierový přístup přímo z terasy. Je vybavena vlastní samostatnou koupelnou se sprchou a samostatným WC. Je vhodná zejména pro rekreanty se sníženou pohyblivostí a pro seniory. Hostům je ještě k dispozici další samostatné WC v přízemí objektu. Teplá voda v obou apartmánech je samozřejmostí. Ke každému apartmánu přísluší v prostorném uzavřeném dvoře krytá veranda a kamenná terasa s posezením pod pergolou, která zajišťuje soukromí. Pro všechny hosty je k dispozici zapuštěný bazén se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), který je situován v zadní části uzavřeného dvora. Oba apartmány jsou hostům k dispozici celoročně. Jsou stylově, ale přitom moderně vybaveny. V zimním období je vytápění zajištěno krbovými kamny s teplovzdušným rozvodem, případně el. přímotopy.

Možnosti stravování
Kapacita objektu

V objektu je celkem šest neprůchozích ložnic. Apartmán A : 3 ložnice (1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek). Apartmán B : 3 ložnice (1 x 2 lůžka, 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka)

Podrobný ceník

Objekt apartmánového domu je možno pronajímat po jednotlivých pokojích i po celých apartmánech s tím, že v hlavní turistické sezóně (červenec + srpen) upřednostňujeme pronájem celých apartmánů. V hlavní sezóně (červenec + srpen) jsou možné min. týdenní pobyty s nástupním dnem vždy v sobotu odpoledne. V hlavní sezóně (červenec + srpen) je cena 390,-Kč / lůžko / noc (při obsazení celého apartmánu 300,- Kč / lůžko / noc). Apartmán A (= 12 lůžek) = 25.200,-Kč / apartmán / týden Apartmán B (= 9 lůžek) = 18.900,- Kč / apartmán / týden Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % (= 39.690,- Kč / objekt / týden ). V období mimo hlavní sezónu (mimo Silvestra) je cena 250,-Kč / lůžko / noc. Jsou možné i kratší pobyty než týdenní (min. 2 noci) a je možno pronajímat i jednotlivé pokoje. Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % (= 4.725,- Kč / objekt / den ). Cena za silvestrovský pobyt je dohodou. Při příjezdu se skládá vratná kauce 2.000,- Kč / apartmán. Cena za spotřebovanou elektrickou energii nad 50 kWh / apartmán : 4,60 Kč / 1 kWh (při týdenních pobytech). Při kratších pobytech je cena el. energie dle její spotřeby. Poplatek obecnímu úřadu : 8,- Kč / osoba / noc ( děti do 10 let zdarma ). Domácí zvíře je povoleno pouze po dohodě s majitelem za smluvní poplatek. Pronajaté prostory se předávají uklizené. Závěrečný úklid není v ceně pobytu !! Další informace a rezervace na tel.: (+420) 608 747 575. www.apartmany.wbs.cz

Galerie

Mapa

Počasí v Třeboni

Předpověď počasí

Nejnovější komentáře